Найбільший водневий літак у першому польоті (відео)

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Кожного дня продивляючи новини у телеграм каналі намагаюсь знайти інформацію про оснащення ЗСУ новітніми літальними апаратами, що дозволять ефективно ліквідувати військову техніку агресора РФ у небі: винищувачі, ракети і дрони. Ми всі сподіваємося, що така техніка прийде незабаром з Європи і Америки, а також військова техніка виробництва миоборонпрому. Це дуже важливо у наступний час, бо не зважаючи гарну працю української ППО, все ж таки частина вибухової техніки падає на міста і села де гинуть ні в чому не повинні мирні жителі.

З самого початку вторгнення росії на територію України, найбільш впливовий внесок в оборону, робила і робить Велика Британія. Окрім військової техніки британськи інженери працюють над літальними апаратами майбутнього, щоб зменшити негативний вплив на довкілля.

І саме на цьому тижні 19-місний водневий літак від компанії ZeroAvia здійснив перший випробувальний політ.

Британо-американський стартап ZeroAvia, який займається водневою та електричною авіацією, оголосив про перший успішний випробувальний політ найбільшого у світі літака з водневим двигуном. 19-місний модернізований Dornier 228 виконав рулювання, зліт, 10-хвилинний політ та посадку в аеропорту Котсуолд у Великій Британії.

Випробувальний політ
модернізованого Dornier 228. Відео: ZeroAvia

Dornier 228 — один із класичних двомоторних літаків для місцевої авіації. Вони використовувалися в різних країнах та вироблялися німецькою компанією Dornier GmbH з 1981 по 1998 роки. Для тестового польоту ZeroAvia модернізувала цей літак, замінивши один із двох двигунів на воднево-електричний.

Читайте також: Електромотор для пасажирської авіації потужністю 2 мвт

У тестовій конфігурації воднево-електрична трансмісія складається з двох блоків паливних елементів з літій-іонними акумуляторними блоками, що забезпечують підтримку пікової потужності під час зльоту. Водневі баки та системи вироблення електроенергії на паливних елементах у тестовій конструкції розміщувалися замість сидінь усередині кабіни, щоб їх було простіше контролювати.

Для комерційної моделі всі елементи двигуна будуть винесені назовні салону. ZeroAvia заявляє, що планує завершити створення готового до експлуатації літака до кінця 2023 року. Якщо все піде за планом, то до 2025 року ця силова установка потужністю 600 кВт буде повністю сертифікована і літаки місткістю від 9 до 19 місць зможуть виконувати комерційні рейси.

За оцінками компанії, модернізований найбільший водневий літак забезпечуватиме дальність польоту близько 556 км. Це менше, ніж у стандартного Dornier 228, що працює на вуглецевому паливі (1130 км), але перевищує оцінки конкуруючих моделей із нульовими викидами. Наприклад, шведська Heart Aerospace розробляла 19-місцеву водневу модель із дальністю польоту лише 400 км.

Джерело: zeroavia.com

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍