Нова технологія виготовлення кольорових сонячних панелей

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Мабуть більшість людей вже звикли, що проходячи, чи проїжджаючи мимо одно чи двоповерхових будівель до зору припадає розташування сонячних панелей на даху. Іноді вся покрівля перетворюється на майже віконний простір. Ще більше, конструкції сонячних панелей, що вробляють електрику розташовані по всьому фасаду.

Але оскільки все більше будівель і громадських місць використовують фотоелектричні технології, їх одноманітний чорний колір може вражати глядачів. Саме тому, міжнародна група дослідників розробила технологію, створення сонячних панелей, які набувають різнокольорових відтінків, виробляючи енергію майже так само ефективно, як традиційні. Про це зроблена публікація в журналі ACS Nano (щомісячний рецензований науковий журнал США)

Читайте також: Кольорова сонячна черепиця

Сонячні батареї, як правило, мають насичений чорний колір, оскільки їх робота полягає в поглинанні світла, тоді як червоний автомобіль виглядає червоним, оскільки обробка відбиває червоне світло, а не поглинає його. Тоді більшість спроб надати цим пристроям колір зменшить їх здатність поглинати світло та генерувати електроенергію. Однією з альтернатив є використання структурних джерел кольору, які використовують переваги мікроскопічних форм, щоб відбивати лише дуже вузьку вибіркову частину світла, як-от лусочки на крилах метелика. Однак попередні технології, які намагалися включити структурний колір, надавали панелям небажаного переливу або були дорогими для впровадження у великих масштабах. Тож вчені хотіли розробити спосіб надання кольору сонячним панелям за допомогою структурного матеріалу, який було б легко та недорого застосовувати,

Команда розпилила тонкий шар матеріалу, який називається фотонним склом, на поверхні сонячних елементів. Скло було зроблено з тонкого безладного шару діелектричних мікроскопічних сфер сульфіду цинку. Хоча більша частина світла могла проходити через фотонне скло, вибіркові кольори відбивалися назад залежно від розмірів сфер. Використовуючи цей підхід, дослідники створили сонячні батареї, які набули синіх, зелених і фіолетових відтінків, при цьому лише знизивши ефективність виробництва електроенергії з 22,6% до 21,5%. Вони також виявили, що сонячні панелі, виготовлені з цим шаром фотонного скла, зберігали свій колір і продуктивність під час стандартних тестів на довговічність, і що виробництво кольорових сонячних панелей можна збільшити. Дослідники планують вивчити способи зробити кольори більш насиченими, а також методи досягнення ширшого діапазону кольорів.

За матеріалами: Американського хімічного товариства

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍