Воду на Місяці знайшли китайські вчені

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Вчора тільки но прослухав промову президента України Володимира Зеленського з приводу 400 днів великої оборони від терористичного вторгнення росії на нашу землю. В своїй промові він підкреслив, що одним з головних напрямків найближчого майбутнього, після перемоги, це відновлення і відбудова нашої держави. Звісно, активну участь у відбудові приймуть наші вчені, а потенціал наукових розробок дуже великий.

А поки хочу познайомити вас, дорогий читачу, з науковою новиною про резервуари води, яку знайшли китайські вчені на місяці. Ця новина мене вразила і сподіваюсь, вам теж подобається.

Для науковців відомо, що на Місяці є вода, але не знайомо, як вона туди потрапила, де перебуває і як переміщається. Отримавши дані, зібрані місяцеходом «Чан’е-5», китайські вчені з’ясували, що місцем знаходження води в місячному ґрунті можуть бути крихітні скляні намистини. Виявляється, у них може зберігатись величезна кількість води — близько 270 млрд тон.

По поверхні Місяця розсипані дрібні краплі скла, сформованого кілька мільярдів років тому внаслідок ударів астероїдів. Мінерали, що випаровувалися, охолоджувалися і формували склоподібні частинки всього кілька десятків або сотень мікрометрів в діаметрі. Аналіз зразків ґрунту, доставлених із Місяця, показав, що ці кульки містять достатню кількість води.

Мапа води на Місяці

Перші свідчення наявності води на Місяці з’явилися ще в 1990-х, коли орбітальні зонди NASA виявили її в темних кратерах на полюсах. Наступні дані підтвердили наявність води на супутнику навіть поза темної сторони. Однак походження та поведінка цієї води все ще залишається нез’ясованою. Нові відомості з’явилися у вчених після аналізу зразка реголіту вагою 1,7 кг.

На думку вчених, мільярди років тому Місяць був ідеально сухим. Однак тривале бомбардування зарядженими частинками сонячного вітру призвели до формування води на поверхні. Ця реакція продовжується і до сьогодні, коли атоми водню з’єднуються з молекулами кисню в реголіті і формують H2O.

Читайте також: Система передачі сонячної енергії із космосу на землю

Частково ця вода випаровується, коли Місяць нагрівається сонячним промінням. Потім, у нічний час, поверхня знову вбирає вологу. Однак джерелом цієї регідратації не може бути сонячний вітер, оскільки процес відбувається надто швидко.

Автори нового дослідження припускають, що скляні кульки можуть бути резервуарами, з яких вода виділяється у висохлу поверхню під час холодної та темної місячної ночі. Результати аналізу свідчать, що у цих частках скла міститься набагато більше вологи, ніж вважалося раніше. Крім того, аналіз показує, що за кілька років усередині цих намистин може накопичитися значна кількість води, а виділяється вона ще швидше.

За оцінками вчених, у верхніх 12 метрах ґрунту Місяця міститься до 270 млрд тон води. Її хімічний склад відповідає тому типу, що виникає під час взаємодії із сонячним вітром — про це свідчать ізотопи, які є на Сонці.

На початку минулого місяця Китай показав проект місячного модуля для пілотованої місії на Місяць, яка планується до кінця десятиліття. Судячи з моделі, Піднебесна розробляє концепцію поетапного спуску, що відрізняється від підходу, використаного під час посадки Аполлона.

Джерело: Space

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍