Вітряна система на даху ефективніша за сонячні панелі

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

З щоденної інформації, що надходить в телеграмканалі стало відомо про незадовільний стан вітрової енергетики України. Наразі повідомлялось, щодо 80% вітроагрегатів діючих вітроелектростанцій (ВЕС) зруйновано рашистськими ракетами. Щоб з’ясувати дійсний стан вітроенергетики нашої країни, я звернувся до голови правління «Українська Вітроенергетична Асоціація» (УВЕА) – Андрія Конеченкова. За його повідомленням, не все так погано, хоча руйнування є і відновлюється, що пошкоджено. Більшість станцій працюють в стандартному режимі і надсилають електрику в енергосистему України. Пишаємося нашими енергетиками, що незважаючи на страшні щоденні бомбардування критичної структури росією, вони незважаючи на небезпеку роблять все, щоб налагодити стале енергоспоживання міст і сіл.

Разом з промисловими вітряними електростанціями є багато об’єктів, де вітрогенератори розташовані в приватних домівках і домогосподарствах. Встановлена потужність в таких місцях, складає від 15 кВт до 30 кВт і це дозволяє задовольнити їх потреби. Є різноманітні конструкції вітротурбін і поки відсутній якийсь стандарт для типової ВЕС, малої і середньої потужності. Тому, кожна нова розробка цікава для потенційних замовників. Одну з таких розроблено у США.

Читайте також: Гібридний вітро-сонячний електрогенератор для дахових систем

Компанія «Aeromine» заявляє, що її унікальні «нерухомі» вітряні генератори на даху виробляють на 50% більше енергії, ніж сонячна батарея за ту ж ціну, займаючи при цьому лише 10% площі даху та працюючи більш-менш безшумно.

Розподілене виробництво енергії відіграватиме важливу роль на світових енергетичних ринках. Більшість цього в даний час надходить у вигляді сонячної енергії на дахах, але в деяких районах вітер безумовно може відігравати велику роль. Однак не кожне місце підходить для лопатевої вітряної турбіни, і у зв’язку з цим дочірня компанія Університету Х’юстона Aeromine Technologies розробила зовсім іншу дуже акуратну форму уловлювання енергії вітру на даху, яка, схоже, може змінити правила гри.

Як і у випадку із традиційними вітряними турбінами, розмір має ключове значення. Таким чином, в той час, як блоки енергії вітру Aeromine займають відносно невелику площу на вашому даху, вони все ще досить громіздкі. Самі крила приблизно 3 м заввишки, і, судячи з останніх знімків, тепер вони сидять на ящиках, які можуть додати ще 1,8 м до їхньої висоти, тож це не мало. З іншого боку, вони не створюють шуму або постійного візуального відволікання уваги, як звичайна турбіна з лопатями, тому вони можуть виявитися менш небажаними у населених пунктах.

Вони також працюють по-різному — на кшталт набору спойлерних крил гоночного автомобіля, затиснутих разом, звернених один до одного, з круглим стрижнем між ними. Ці стаціонарні крила, розташовані під кутом до вітру, створюють вакуум низького тиску в центрі пристрою, який всмоктує повітря через перфорації або в крилах, або в круглому стрижні, що також сприяє прискоренню навколишнього повітряного потоку над крилами.

То де турбіна? Залежно від установки, вона може бути або внизу цієї центральної опори, оточеної повітроводом, або більш компактних конструкціях, які розташовуються прямо на даху, а не нагорі коробки, вентилятор може бути внизу в даху самої будівлі, в трубі, що з’єднується або з цим центральним стовпом або з порожніми камерами в перфорованих крилах. У будь-якому випадку крила створюють зону низького тиску, повітря всмоктується через трубу, щоб заповнити цю зону низького тиску, і розробник поміщає в цю трубу відносно невеликий дешевий внутрішній пропелер (приблизно 91 см в діаметрі), щоб запустити генератор.

Це дуже тихо, дуже безпечно та дуже дешево побудувати; Вам не потрібні будь-які химерні матеріали, такі як вуглецеве волокно, в самому вентиляторі немає нічого особливого, і все це розбирається для транспортування і щодо простого процесу збирання на місці.

Компанія розробник ще не вказала стандартну ємність для своїх пристроїв у їх останній ітерації, але у вирішенні, представленому для завдання AFWERX Reimagining Energy у січні 2021 року, кожен із цих блоків був розрахований на 5 кВт, що досить близько до потужності типової побутової сонячної системи з 21 панеллю на даху. Звичайно, вздовж передньої кромки будівлі можна запустити кілька блоків, розташованих на відстані близько 4,6 м один від одного, і кожен блок у цьому (застарілому) завданні AFWERX обіцяв виробляти близько 14,3 МВт. ч на рік. Для порівняння: стандартна сонячна система на даху потужністю 6,5 кВт виготовляє близько 9 МВт. ч на рік.

Потенціал тут досить зрозумілий; сонячна та вітрова енергія добре доповнюють один одного. Сонячна енергія генерується тільки в самий сонячний годинник, вітер може бути 24 години, але повністю залежить від умов. Невелика площа даху системи Aeromine дозволяє покрити решту даху сонячними панелями, а потім організувати зберігання акумуляторів на місці та вести пристойний бізнес більш-менш поза мережею.

Тож які мінуси? Що ж, ці речі потрібно встановлювати в місцях, де напрям вітру досить постійно, тому що вони не нахиляються, щоб упіймати вітерець, і, ймовірно, ніколи не будуть, оскільки вони так спроектовані. Їх висота може зробити їх візуальною проблемою або проблемою міського планування в деяких областях, і, більше того, вони будуть відкидати тіні, які блокуватимуть попадання сонця на фотоелектричні панелі на даху, якщо будівля не орієнтована так, що сонце світить з одного боку, а вітер дме з іншого. Тож безперечно буде обмежена кількість місць, де вони оптимально працюватимуть у гібридній системі.

Але це все на перший погляд. Вони, безумовно, дешевші, витриваліші, безпечніші і менш нав’язливі, ніж конструкції вітряка, і вони пропонують легкодоступний спосіб впровадження надійної енергії вітру в розподілену енергосистему.


Вітряна система на крыші забезпечує 150% енергії сонця за долар

Розробник повідомляє, що BASF тестує систему на своєму заводі у Віандотті, штат Мічиган, хоча не повідомляє, скільки блоків було встановлено чи якої потужності. Дивлячись на супутникові накладення в Google Maps, здається, що експериментальна установка на відео вище знаходиться саме тут, судячи з унікального маркування на даху, але зображення супутникове недостатньо свіже, щоб показати вітроенергетичну систему, тому ми не можемо зрозуміти все до кінця.

Є сподівання, що цей надвисокий блок, що стоїть на коробці, є просто тимчасовим прототипом, спроектованим таким чином, щоб його було легко додавати і знімати, при цьому кінцевий продукт буде розташовуватися врівень з дахом, а його трубопроводи і турбіна будуть встановлені під поверхнею. Мені і читачу хотілося б, щоб Aeromine була більш відкритою у своєму маркетингу.

У будь-якому випадку, незважаючи на обмежену інформацію, яку компанія готова опублікувати зараз, схоже, що вітряна система на даху може стати вражаючим кроком уперед для розподіленої енергії вітру. Ми сподіваємося, що розробник зможе масштабувати цю технологію і зробити серйозний внесок у гонку за нульовим викидом вуглецю.

Джерело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍