Прогнози на майбутнє від Рея Курцвейла

В середині червня поточного року на своєму майданчику була опублікована стаття про прогнози на майбутнє людства. І, як я зрозумів з аналізу відвідуваності, цей матеріал отримав найбільший інтерес у моїх читачів. Безмежно вдячний усім відвідувачам, а особливо тим, хто залишив свою особисту думку в коментарях.

Досліджуючи аудиторію читачів, мені вдалося встановити, що більшість з тих, хто заходив на сайт,  російськомовні люди і серед них, є як росіяни, так і українці. Оскільки я житель України, то вирішив повторити цей матеріал українською мовою. Сподіваюся, ніхто не буде ображений, а кількість людей, яким цікаві передбачення відомих футурологів на майбутнє в тематики енергетичні перетворення в майбутньому суспільстві, збільшиться.

Спочатку трохи лірики. Скажіть, хіба не цікаво розслабившись у вихідні дні помріяти про те, ким ми будемо, і що з нами буде, десь через 10-20 років. Більшість відповість позитивно, і з інтересом стежать як стрімко розвиваються технології в наш час, іноді орієнтуючись на передбачення футурологів.

«Нещодавно в наукових виданнях з'явилася інформація про нові прогнози на майбутнє людства у Рея Курцвейла, відомого футуролога. Свого часу я детально розповідав на своєму майданчику про нього, в статті 4-а промислова революцяї і про сингулярність. Думаю і сьогоднішня інформація, буде для вас цікава.

За деякими оцінками, 86% прогнозів Рея Курцвейла в минулому збувалися з високою точністю. Майбутнє, на його думку, стане для нас децентралізацією всього: як фізичного, так і психічного. Motherboard * назвав Рея Курцвейла «пророком технокінца і техноспасіння». Намагаючись максимально обмежувати свої прогнози хронологічними рамками, письменник, винахідник, вчений-комп'ютерник, футуролог і директор з інженерних питань в Google до сих пір видавав на 86% точні прогнози, — серед яких був розвал Радянського Союзу, розвиток Інтернету та перемога комп'ютера над людиною в шаховій партії.

Рей продовжує ділитися своїми прогнозами майбутнього. Його останній прогноз був зроблений на недавній конференції SXSW **. Там він заявив, що сингулярність — момент, коли технології стануть розумнішими людей, — буде в 2045 році. За шістнадцять років до цього вони будуть такими ж розумними, як і ми. У 2029 році, на думку Курцвейла, штучний інтелект пройде визнаний тест Тьюринга *** і досягне рівня людського інтелекту.

Бачення майбутнього не обмежується сингулярністю. Він також розмірковує про те, як технології типу нанороботів і нейрокомп'ютерних інтерфейсів як Neuralink (божевільні ідеї) Ілона Маска вплинуть на наші тіла і приведуть до майбутнього, в якому наш мозок і ми самі будемо повністю механізовані.

Цей процес може початися зі стрибків віртуальної реальності науково-фантастичного рівня. Курцвейл вважає, що віртуальна реальність настільки просунеться, що фізичні робочі місця підуть в минуле. Через кілька десятиліть наші комутації просто стануть декораціями.

Але така зміна парадигми потягне за собою цікаві наслідки. Людям не доведеться жити поруч з роботою, тому ми будемо спостерігати безпрецедентну деурбанізацю. Людям більше не доведеться стікатися до великих міст для роботи або прив'язуватися до певного місця. Така децентралізація може зменшити ймовірність терористичних актів. Технологія блокчейна також сприятиме децентралізацю.

На думку Курцвейла, технології не тільки дозволять нам переосмислити сучасне робоче місце, але і дадуть можливість замінити нашу біологію більш розвиненим обладнанням. Він пророкує, що до початку 2030 х років ми зможемо копіювати людську свідомість на електронний носій.

Це означає, що не буде ніякої плоті, крові або кісток — просто скан мозку на машині — і людина зможе приймати будь-яку форму, від ящика до птаха. Також людям не доведеться помирати. Оскільки наш мозок більше не буде покладатися на тендітну біологію, ми зможемо теоретично жити вічно.

Не всі прогнози Курцвейла настільки радикальні, і деякі з них здадуться ще більш ймовірними. Наприклад, його передбачення появи всюдисущого Wi-Fi поступово втілюється в реальність. Ілон Маск висловив намір зв'язати Інтернетом всю земну кулю з космосу. Також футуролог вважає, що більшість захворювань, зникне до 2020-х років. Такий медичний прорив цілком можна припустити на хвилі останніх досягнень.

Рей Курцвейл пророкує майбутнє, яке буде захоплюючим і страшним одночасно. Час покаже. Джерело.

* Motherboard — онлайн-видання канадсько-американської компанії цифрових мультимедіа VICE, присвячене темам, які перебувають на стику технологій, науки та людини. Запущено в 2009 році. Спочатку базувалася в Монреалі (Канада), VICE переїхала в Нью-Йорк в 2001 році.

** South by Southwest (SXSW). Міжнародна виставка і конференція музики, незалежного кіно та інтерактивних технологій в США, Остін. Проводиться з 1987 р

*** Тест Тьюринга (Алан Метісон Тьюринг, OBE — англійський математик) Стандартна інтерпретація цього тесту звучить наступним чином: «Людина взаємодіє з одним комп'ютером і однією людиною. На підставі відповідей на питання він повинен визначити, з ким він розмовляє: з людиною або комп'ютерною програмою. Завдання комп'ютерної програми — ввести людину в оману, змусивши зробити невірний вибір ». Источник

Дякую за прочитання! smiley Якщо вам сподобалося, будь ласка, поділіться з друзями і в коментарях напишить пару слів своєї думки.