Дрон, що літає у повітрі і плаває під водою (відео)

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Про дрони і квадрокоптери (БПЛА) сьогодні знають всі, майже ті, хто став тільки но тримати мобільного телефона в руках. В останні часи, ця нова техніка набула особливого значення. Більшість військових фахівців вважають, що саме повітряні і підводні БПЛА сьогодні і в майбутньому будуть домінувати як стратегічна техніка в обороні і наступальних операціях. А для українців, із-за терористичних дій збоку РФ, поняття дрон (дрон-камікадзе Шахед) увірвалося в життя, як смертоносний синдром, що руйнує критичну інфраструктуру, залишаючи людей без світла тепла та води, знищує людей і все живе на землі.

Добре, що завдяки власним розробкам і обладнанню переданого Європейськими партнерами, ЗСУ мають техніку, яка зводить до мінімуму агресивні дії російської армії, що завдають щоденних повітряних атак за допомогою дронів.

Враховуючи війну, що триває в Україні, яку розв’язала терористична путінська росія, та катастрофи, які виникають деякий час на всіх континентах (останній землетрус в Туреччині і Сирії), вчені всього світу намагаються удосконалити існуючи технології виготовлення БПЛА.

Нещодавно, дослідницькою групою вчених безпілотних систем, Китайського університету Гонконгу та Шанхайського науково-дослідного інституту інтелектуальних автономних систем, було розроблено прототип комбінованого БПЛА TJ-FlyingFish

У той час як повітряні дрони можуть швидко долати великі відстані, водні дрони можуть досліджувати підводне середовище, TJ-FlyingFish пропонує найкраще рішення, поєднавши дві функції в одну, оскільки це літаючий квадрокоптер, який також здатний пробиратися крізь темні глибини водойм.

Читайте також: Китай відкрив еру польотів пасажирських дронів

На перший погляд він дуже схожий на будь-який інший квадрокоптер – він складається з центрального куполоподібного корпусу та чотирьох рук, кожна з яких має силову установку (модуль двигуна/пропелера) на кінці. Однак кожна силова установка містить спеціальну двошвидкісну коробку передач, плюс рука, на якій вона встановлена, може незалежно обертатися відносно решти дрона.

Коли літальний апарат знаходиться в польоті, усі чотири блоки дивляться вгору та обертають свої опори на вищій із двох швидкостей. Коли дрон приводнюється на воду, вони обертаються обличчям донизу, а потім обертаються на меншій швидкості, затягуючи дрон під поверхню. Щоб рухатися як вертикально, так і горизонтально після повного занурення, дрон регулює кут і тягу кожного силового агрегату за потреби. Як тільки він закінчить перебування під водою, дрон може повернутися на поверхню та полетіти.

Стверджується, що TJ-FlyingFish легший за інші експериментальні повітряні/водні дрони, які просто додають підводне обладнання до стандартного корпусу квадрокоптера.

У своїй поточній формі підтвердження концепції TJ-FlyingFish вагою 1,63 кг (3,6 фунта) може зависати протягом шести хвилин за один заряд акумулятора або рухатися під водою протягом 40 хвилин. Він також здатний опускатися на максимальну глибину 3 м (9,8 футів) і має максимальну підводну швидкість 2 м (6,6 футів) за секунду.

Крім того, професор Бен Чен з китайського Університету Гонконгу каже, що безпілотник є повністю автономним і не потребує «людини в циклі» на будь-якому етапі своєї подорожі-амфібії. Можливі застосування цієї технології включають повітряні/водні дослідження, дистанційне зондування та пошуково-рятувальні операції.

TJ-FlyingFish, який літає у повітрі, а також плаває під водою, можна побачити в дії на відео нижче. Чен і його колеги представлять статтю про свої дослідження на Міжнародній конференції IEEE з робототехніки та автоматизації 2023 року в Лондоні цього травня.


Джерело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍