Простий спосіб на розщеплення морської води для отримання водню

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Сьогодні, майже рік, в Україні йде війна, яка є терористичною з боку РФ, яка несе ураїнцям нескінченні страждання і біль. Попри усе, є тверда впевненість, що ЗСУ за підтримки світового співтовариства, фінансової допомоги і постачання військової техніки, в найближчі місяці виженуть усіх російських загарбників з території своєї країни і почнеться реалізація плану відбудови зруйнованих міст, селищ і всієї інфраструктури.

А тим часом все більше інформації з різних джерел надходить про нові засоби і технології отримання зеленого водню, — чистого і найбільш перспективного джерела енергії.

Міжнародна група з Університету Аделаїди, Австралія, Тяньцзінського та Нанкайського університетів у Китаї та Університету штату Кент у США опублікувала нові дослідження, в яких стверджується, що простий дешевий шар кислоти над каталізатором в електролізері дозволяє розщеплювати морську воду на «майже 100-відсоткова ефективність», без будь-якої попередньої обробки, крім фільтрації.

Зелений водень вимагатиме багато води для електролізу – дев’ять літрів чистої води на кожен кілограм водню. Дослідники кажуть, що вони знайшли простий спосіб використовувати морську воду в стандартних електролізерах, і це велика новина для чистої енергії.

Читайте також: Одержання водню без електролізерів

Типовий каталізатор для електролізера, каже команда, може бути виготовлений з оксиду кобальту з оксидом хрому на його поверхні. Морська вода зазвичай руйнує ці каталізатори через сильну ерозію через іони хлору або поглинає їх нерозчинними осадами магнію та кальцію, які накопичуються та блокують електроди.

Але додавання шару кислоти Льюїса (будь-яка хімічна сполука — молекула або іон, що є акцептором електронної пари і, таким чином, здатне прийняти пару, Вікіпедія) на каталізатор, здається, змогло захопити достатню кількість негативно заряджених гідроксильних аніонів з морської води, щоб створити потужне лужне середовище з pH 14 навколо каталізатора, зупинивши як хлоридні атаки на каталізатор, так і утворення осаду на електродах.

«Ми розділили природну морську воду на кисень і водень із майже 100-відсотковою ефективністю, щоб отримати зелений водень шляхом електролізу, використовуючи недорогоцінний і дешевий каталізатор у комерційному електролізері», — сказав професор Шижан Цяо.

«Ефективність комерційного електролізера з нашими каталізаторами, що працюють у морській воді, близька до продуктивності платинових/іридієвих каталізаторів, що працюють у вихідній сировині високоочищеної деіонізованої води», — додав доцент Яу Чжен.

Дві речі здаються очевидними, дивлячись на десятиліття вперед: буде великий попит на екологічно чистий водень, і дефіцит води, який, за прогнозами, вплине на дві третини населення світу до 2025 року , буде погіршуватися.

Але якщо зелений водень можна виробляти масово з використанням морської води, то будь-де, де він використовується, чи то в паливних елементах, чи то в процесі згоряння, він буде з’єднуватися з киснем і повертатися в навколишнє середовище у вигляді прісної води – процес опріснення з бонусом за чисту енергію.

Команда вчених каже, що працює над розширенням своєї системи розщеплення морської води для отримання водню для комерційних електролізерів і шукає промислових партнерів для її виробництва.

Джеоело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍