Створено більш компактний та безпечний ядерний реактор

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Сьогодення вимагає від українців що мешкають у своїх домівках і квартирах сміливості і терпіння. Лихо, яке в Україну приніс путінський режим, пов’язане з руйнуванням критичної енергетичної інфраструктури, що знищується рашисткими ракетами, потребує відключення світла майже цілодобово, щоб зберегти в цілому енергетичну систему.

Централізована система електропостачання з розподільчими електромережами, яка існує в Україні, дуже вразлива і тому її відновлення потребує дорогого обладнання і багато часу. Як тут не згадати про локальне електроживлення від відновлювальних джерел: сонця, вітру, біомаси. Але є ще один напрямок, який в нашій країні чомусь до сих пір не приділяється уваги. Це локальні енергосистеми, побудовані на мало і мініатюрних ядерних реакторах.

Читайте також: Майбутнє «мініатюрних» ядерних реакторів

На сторінках свого сайту я неодноразово звертався до цієї теми і сьогодні хотів розповісти про ще одну новітню розробку американських вчених. Цей матеріал мені надіслав Юджин, мій колега і друг в facebook.

Професор хімічної інженерії з університету Юти BYU створив проект ядерного реактора, який може виробляти достатньо енергії для 1000 будинків. І при цьому жодних ядерних відходів чи ризику розплавлення.

Реактор використовує розплавлену сіль, яка з’єднується із розчиненим ядерним паливом. Потім із цієї солі, до того ж, можна отримати дуже цінний молібден-99 (30 млн. доларів за грам).

Крім того, ця система генерації енергії з ядерного палива в запропонованому реакторі дуже недорога, її вартість становить близько 3 центів за кіловат-годину.

Читайт» також: Портативний ядерний мікрореактор Radiant

Вчений розповів місцевому телеканалу, що ядерна енергія – «єдина базова або контрольована 100% включена енергія, яка взагалі не має викидів». А оскільки всі радіоактивні побічні продукти розчиняються в розплавленій солі при використанні цієї технології, він вважає, що компактний та безпечний ядерний реактор, це «система, яку неможливо розплавити. Там нема чому плавитися, і навряд чи це викличе будь-які проблеми з викидами, тому що немає тиску і нема чого виштовхувати».

Джерело: PORTALTELE.COM.UA

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍