СЕС – 70 МВт на рибній фермі у Китаї

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Тяжкий стан, який переживає наша країна, не можна характеризувати інакше, як геноцид української нації від російської навали. Бо чим можна ще пояснити, нову тактику війни, що нав’язали Україні путін і його оточення, коли ракетні удари наносяться по мирних містах (ТЦ Кременчуг) і база відпочинку (Сергіївка на Одещині) вбиваючи десятки цивільних людей, в тому числі і дітей. Росія намагається викликати паніку та страх, щоб українці вимагали від влади піти на поступки РФ. Але народе розуміє, що не зважаючи на такі жертви, які трапляються сьогодні, ЗСУ зламає хребет рашистській гідрі і нарешті отримає перемогу.

В стані військового часу все ж таки на звільнених територіях і там де не ведуться військові дії працює економіка, забезпечується енергетичне постачання. Як би там не було, а прогрес розвитку сонячної енергетики, що є складовою сучасного електрозабезпечення, швидко зростає і динаміка росту в цьому напрямку позитивна.

Останнього часу у світовій практиці, серед напрямків використання сонячних електростанцій великої потужності, набуло пріоритет встановлення сонячних панелей на штучних водоймах і озерах. Про один з таких прикладів розповімо в цьому матеріалі.

Китайська компанія Concord New Energy, що спеціалізується на вітровій та сонячній енергетиці, встановила сонячну електростанцію потужністю 70 МВт на території рибного ставка в одному з індустріальних парків Китаю, в Цанчжоу, провінція Хебей.

Ферми, де риби та водорості чудово співіснують завдяки використанню сонячних панелей, можуть зайняти своє місце у майбутньому, побудованому на відновлюваних джерелах енергії.

Гібридна система поєднує сонячну енергетику з рибницьким господарством унікальним чином, який не тільки економить земельні ресурси, а й виробляє екологічну енергію.

Розумна рибальська ферма без викидів

Гібридна система Fishery-Solar — це новий різновид плавучих сонячних ферм, популярність яких зростає з кожним роком у міру того, як сонячна енергетика розвивається, відповідаючи потребам нашого часу, який все більше змінюється в залежності від клімату. Так, наприклад, у США в штаті Нью-Джерсі щойно почалося будівництво найбільшої в країні плавучої сонячної ферми.

Тим часом у Китаї в останні роки різко зросла кількість гібридних систем «Fishery-Solar». Ця гібридна технологія досить проста: сонячна батарея встановлюється над водяною гладдю рибного ставка, а водний простір під сонячною батареєю використовується для розведення риби та креветок.

Читайте також: Светопрозрачные солнечные панели с кпд 20,1% для агрокомплекса

Новий проект Concord New Energy, у якому використовуються 670-ватні фотоелектричні модулі Vertex компанії Trina Solar, стартував у другій половині минулого року та був завершений на початку червня. Після того, як система буде підключена до національної енергосистеми, рибні ставки будуть використовуватися для розведення та вирощування цінних порід риб та креветок.

«Висота пальового фундаменту складає від 6 до 7 метрів, а поверхня води під модулями — близько 1 метра, що забезпечує оптимальний ступінь безпеки та надійності», — пояснив представник прес-служби компанії. «Плаваючі на воді фотоелектричні панелі здатні затінювати водойму, знижувати температуру води, зменшувати випаровування та ефективно блокувати сильне сонячне світло, що значно знижує випадки загибелі риби внаслідок підвищення температури води».

За словами Trina Solar, при виготовленні модулів цього проекту використовувалися водостійкі захисні матеріали, які покращують ізоляцію металевих елементів, а також знижують вплив PID (Potential Induced Degradation) на фотоелектричні панелі.

Переваги технології

Гібридна система Fishery-Solar має ряд переваг, включаючи можливості плавучої фотоелектричної електростанції ефективно знижувати температуру води в спекотні літні дні і вкривати водну поверхню від впливу сонячного світла. Це мінімізує спалах захворювань аквакультури за рахунок покращення якості води та регулює метаболізм риб, дозволяючи їм швидко зростати і розмножуватися. Крім того, плавуча фотоелектрична енергосистема допомагає зменшити випаровування та втрати поверхневого шару води.

За даними Інституту вивчення навколишнього середовища та енергетики, сонячні панелі, що плавають, можуть бути на 15 відсотків ефективнішими за наземні завдяки охолоджувальному впливу води.

Однак слід зазначити, що швидке впровадження будь-якої нової технології, це стосується і СЕС – 70 МВт на рибній фермі, може мати непередбачувані наслідки. На сьогоднішній день взаємозв’язок між розвитком плавучої сонячної енергетики та завданнями в галузі охорони навколишнього середовища, суспільства та економіки залишається практично невивченим. Тому в умовах реалізації таких масштабних проектів у багатьох країнах світу науковому співтовариству давно настав час вивчити потенційний вплив цих технологій на довкілля, біорізноманіття та багато інших аспектів нашого життя.

Джерела: PV Magazine.

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍