Суперсучасний мотор для електротранспорту

МИ З УКРАЇНИ!

Нещодавно ознайомився з інформацією, щодо пільгових умов при закупівлі електромобілів. Держава заохочує автолюбителів пересідати на «зелені» автівки новими податковими стимулами.

В Україні з 1 липня перша реєстрація електромобіля звільняється від сплати пенсійного збору, який складає від 3% до 5% вартості авто. Таким чином, державні збори для нового власника будуть обмежуватися сплатою акцизу 1 євро за 1 кВт електродвигуна. Це має стати додатковим стимулом для потенційних покупців «зелених» автівок.

Електрокари все бажаніші, але їх все ж мало в порівнянні з авто у яких двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ), всього 0,5%. І все ж таки, динаміка закупівль авто з електродвигунами постійно зростає на це указує статистика першого півріччя 2022 р.

Звісно, головними компонентами електромобіля є акумулятор і електромотор. Про елементи живлення на моєму майданчику вже було багато розміщено інформації і сьогодні є нагода поговорити про новітні розробки саме електродвигунів.

Читайте також: Безмагнітний електродвигун від німецьких виробників

Німецька компанія Mahle, відомий виробник запчастин, анонсувала суперсучасний мотор з «чудовим постійним моментом, що крутить» для електротранспорту. Він здатний тривалий час працювати, не перегріючись, з потужністю 90% від максимальної. Є також модифікація без магнітів.

У характеристиках електромоторів, на відміну від ДВЗ, часто пишуть окремо пікову та номінальну потужність. Так робиться через те, що, якщо запускати їх на максимум протягом тривалого часу, тепло зашкодить компонентам, так що виробники вбудовують системи обмеження, що знижують вихідну потужність до номінальних значень, коли починається перегрів. Відмінність між піковими та номінальними значеннями відображає продуктивність охолоджувальної системи двигуна.

Mahle розробила для свого нового мотора з маркуванням Superior continuous torque (SCT) інноваційну систему масляного охолодження, яка закачує масло через центральний приймальний отвір, який потім потрапляє в кільця статора, що оточують ротор, завдяки відцентровій силі.

В результаті виходить вражаюче компактний, легкий та ефективний електромотор, здатний впоратися із завданнями, для яких зазвичай потрібні мотори набагато більшого розміру з більшою піковою потужністю. Його безперервна продуктивність становить 90% пікової потужності.

Мотор SCT може доставити велику вантажівку вгору довгою, крутою гірською трасою, не втрачаючи потужності, або витримувати високі навантаження в гоночному автомобілі.

Менш габаритні мотори мають ще одну перевагу — у них менша собівартість і маса, що підвищує показник потужності на одиницю ваги, важливий для спортивних автомобілів, а також впливає на вантажопідйомність тягачів. Компанія стверджує, що новий мотор підходить як для легкових автомобілів, так і для комерційного та будівельного транспорту та тракторів.

У представленому прототипі суперсучасного мотора для електротранспорту використовуються неодимові магніти, але є версія без магнітів, що дозволяє обійтися без рідкісноземельних металів і відмовитися від поставок з Китаю. Безмагнітний мотор SCT має всі переваги магнітного, хіба що вимагає більше простору для складання.

Джерело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍