Українська система захисту від дронів та БПЛА

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Майже п’ять місяців тому, у жовтні, ТСН повідомляли про лихо, які скоювали іранські дрони-камікадзе і інші дрони. Вони завдавали великої шкоди енергетичному сектору, житловим будинкам та забирали людські життя. Одещина однією з перших прийняла на себе підступні напади дронів-камікадзе. Місяць потому ворожі крилаті вибухівки накрили столицю. Зараз лише один із п’яти запущених БПЛА долітає до цілі, проте і цього вистачає, щоб накоїти лиха.

Українські військові фахівці у постійному пошуку способів ефективної протидії «Шахедам» та вивчають закордонний досвід. На сьогодні майже це вдалося.

На Львівщині презентували вітчизняну систему захисту від безпілотних літальних апаратів та дронів в рамках проекту «Закрите небо».
Так, радіолокаційні та навігаційні станції «Піранья 20БСП» виявляють дрони та БПЛА на відстані до 20 км і точно визначають їх координати на відстані до 6 км.

А портативні антидронові рушниці PIRANHA «HAD 3/5 R» подавлюють сигнал між пультом оператора та БПЛА. Коли ворожий дрон потрапляє в зону дії антидронової рушниці, він зупиняється або виконує аварійну посадку.

Наразі, доступні дві моделі вітчизняних антидронових рушниць PIRANHA «HAD 3/5 RRADK. Перша модель є трьохдіапазонною і призначена для блокування комерційних дронів, а друга модель є п’ятидіапазонною, та може блокувати військові дрони, які використовують додаткові частоти.

Читайте також: Дрони можна буде збирати прямо на полі бою

Українські антидронові рушниці працюють довше та якісніше за існуючі аналоги. Вони виготовлені з вітчизняних комплектуючих. За необхідності, процес технічного обслуговування займає три дні, два з яких відводяться на доставку в один та інший напрямок.

Пілотний проєкт «Закрите небо» стартував у жовтні 2022 році в Дрогобичі. У місті діють два базових комплекси для боротьби з неозброєними безпілотниками та шість базових комплексів для боротьби з дронами. Окрім того, є два мобільних антидронові комплекси, що встановлені на автомобілях.

Заступник військового коменданта Дрогобича, Олександр Тимошенко, зазначив, що система ефективно працює на території Дрогобича, Трускавця, Стрия та Борислава. Найближчим часом такі системи захисту від дронів та БПЛА з’являться у підрозділів ЗСУ, Національної Гвардії та Тероборони.

Українська приватна компанія, яка розробляє та виготовляє презентоване обладнання для радіоелектронної боротьби, вже досить відома на міжнародному ринку. Продукція використовується військовими в більш ніж 25 країнах світу. Але з лютого 2022 року виробник змінив фокус на забезпечення обороноздатності України.

Джерело: censor.net

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍