Дрони можна буде збирати прямо на полі бою

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Щойно прочитав у новинах телеграмканалу про те, що росія зібрала сотні літаків та геліокоптерів на авіабазах, в 200 км від західного кордону з Україною, та може використовувати цю військову техніку для наступальної операції на Донбасі. Тож, повітряні ЗСУ мабуть мають всю необхідну інформацію і готові відобразити такий можливий штурм.

Відомо, що надійним захистом неба від літаків та геліокоптерів є літаки і системи ППО. І хоча Україна ще не володіє такою кількістю літаків, все ж такі вони є, а також системи ППО, які вже довели свою спроможність. Інша справи – дрони (БПЛА), що літають низко, їх важко перехопити, але вони дуже небезпечні. Військові аналітики і фахівці висловлюють думку, що вже зараз і найближчому майбутньому саме безпілотники будуть мати перевагу в озброєнні війська. Для України це дуже актуально.

Тому, вже зараз потрібна така технологія, щоб виготовлення і збірка БПЛА була ближче к лінії зіткнення військ, інакше кажучи, щоб дрони можна буде збирати прямо на полі бою. І така технологія за допомого 3D-друку вже є, і в наступні часи випробується.

3D-друк прискорить процес створення дронів. Завдяки 3D-друку процес складання корпусу безпілотника займає лише кілька годин.

Читайте також: В нашій відбудові допоможе 3-d принтер

Один з американських виробників безпілотників, компанія General Atomics збирається найближчими днями підписати угоду зі стартапом Divergent, відомим своїми напрацюваннями в області 3D-друку.
Угода підписується для того, щоб General Atomics використовувала всі технології стартапу для 3D-друку корпусів та інших елементів своїх безпілотників.

Адже на ручне або промислове укладання вуглецевого волокна йдуть цілі тижні, тоді як з 3D-друк значно прискорює процес складання корпусу, який займає лише кілька годин, каже генеральний директор Divergent Кевін Цзінгер.

Це ще й значно здешевить виробництво дронів у майбутньому. Сучасна лінія General Atomics включає 140 точок збирання для невеликого дрона, тоді як інтегруючи в ці ланцюжки промислові 3D-принтери, можна скоротити кількість точок збирання до чотирьох.


Дрони та запчастини до них збираються роздруковувати на 3D-принтері

Адаптивне виробництво (інтеграція кількох різних технологій у виробничий ланцюжок) – справа не нова, але Divergent має 550 патентів у цій сфері, що дає перевагу тим, хто з ними співпрацює, адже це власні унікальні напрацювання.

Крім того, експерти зазначають, що 3D-друк може відіграти ключову роль у момент, коли весь світ зацікавився дронами, а їх кількість у будь-якій армії світу на сьогоднішній день не можна вважати достатньою. У найближчому майбутньому за допомогою 3D-друку досвідчені бійці зможуть самі роздруковувати корпуси дронів та запчастини до них прямо на полі бою, що значно спростить логістику та допоможе поповнювати втрати настільки швидко, наскільки це можливо.

Джерело: Breaking Defense.

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍