Вітряна турбіна з лопатями, які можна переробити, виробляє електрику

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Дивна ситуація, як що впроваджуються новітні технології у сфері відновлюваних джерел енергії тільки в останню чергу проектанти, будівельники і експлуатаційний персонал згадують, як утилізувати те або інше обладнання, щоб не було екологічних проблем. Це в першу чергу стосується утилізації лопатей вітряних турбін, особливо потужних ветрогенераторів.

Згідно з підрахунками, до 2050 року у світі необхідно буде утилізувати понад 200 тис. лопатей вітряних турбін. Це великі шматки композитного пластику довжиною близько ста метрів і більше. Вони ніколи не розкладуться у землі і не призначені для переробки.

Саме тому, компанія Siemens Gamesa винайшла технологію виготовлення лопатей, які після певного часу праці можливо утилізувати. Згідно новітній технології виготовленні лопаті турбін придатні до переробки. У ці часи ведуться випробування.

Читайте також: Гібридний вітро-сонячний електрогенератор для дахових систем

                                                                                                                             Джерело зображення: Siemens Gamesa

Siemens Gamesa розраховує, що до 2040 всі деталі вітряних генераторів будуть перероблятися. До останнього часу з великих компонентів вітрогенераторів не можна було переробляти лише лопаті, тоді як гондоли, частини генераторів та корпуси вежі підлягали переробці. Для повторного використання матеріалів, з яких виготовлялися лопатки турбін — склотканини, металу та пластику — потрібно розробити легко розчинну в слабких кислих розчинах смолу.

Склад такої смоли розробили партнери проекту з компанії Aditya Birla Advanced Materials і, більше того, змогли надати йому властивості твердіти швидше за звичайний склад, що прискорило виробництво лопатей. Після закінчення терміну служби лопать з перероблюваного матеріалу занурюватиметься в слабку кислоту, в якій смола повністю розчиниться, звільнивши для повторного використання всі складові компоненти лопаток.

Нещодавно дочірнє підприємство Siemens Gamesa почала виготовлювати 81-метрові лопаті RecyclableBlades, що переробляються, і планує почати виготовлення 108 — і 115-м лопатей. Зараз перша турбіна довжиною 81 м (266 футів) проходить випробування в робочих умовах, а також виробляє електроенергію на морській вітряній електростанції у Північному морі (проект Kaskasi із запланованою встановленою потужністю 342 МВт). До кінця року на шельфі планується запустити 38 вітрогенераторів з лопатями, що переробляються.

Джерело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍