Розроблено тканину, яка чує биття серця

У годину, коли Україна страждає від російської навали, багато українців постійно перебувають у стресовій ситуації. Виходячи з такого стану важко сказати, що буде в даний момент або через деякий час. І не доводиться говорити про проблеми зі здоров’ям, за винятком важких випадків. Проте, навіть у ці важкі для моїх співгромадян години хочу передати інформацію, що розроблено тканину, яка чує биття серця, яка допомагає самостійно визначити стан свого здоров’я та вжити відповідних заходів.

Нова акустична тканина, розроблена в MIT, діє як мікрофон, перетворюючи чутні звуки спочатку на механічні вібрації, а потім — на електричні сигнали. Волокна з п’єзоелектричного матеріалу сприймають аудіосигнали від кількох децибелів і визначають точне спрямування джерела з трьох метрів.

Усі тканини вібрують під впливом звуків, щоправда, лише в межах нанометрів — недостатньо, щоб ми це чули. Для того, щоб сприйняти ці сигнали, розробники створили гнучкий матеріал, який, якщо вплести його в звичайну тканину, поводиться як водорості на поверхні океану. Ці волокна складаються з п’єзоелектричного матеріалу, що виробляє електричний сигнал при механічній деформації. Це дозволяє тканині перетворювати звукові вібрації на електричні сигнали, пише MIT News.

Читайте також: Переробка поліетиленових пакетів у текстильні матеріали

Така тканина здатна вловлювати від кількох децибелів, як у тихій бібліотеці, до шуму автотраси, і визначати точне спрямування різких звуків на кшталт бавовни долонь. Якщо така тканина вплетена в сорочку, наприклад, вона розчує серцебиття та дихання власника. Крім того, волокна можуть самі генерувати звуки — запис усного мовлення, наприклад — які може розпізнавати інша тканина.

Розробники протестували чутливість волокон, нашивши їх на шар майлару (лавсан). Для вимірювання коливань тканини у відповідь на звук зі динаміка, що стоїть поруч, вони застосували лазер.

Матеріал вібрував і генерував електричний струм пропорційно до шуму музики. Це довело, що продуктивність волокон мембрани можна порівняти з ефективністю ручного мікрофона.

Потім інженери вплели волокна у звичайну пряжу, отримавши шматки м’якої тканини, яку можна прати у машині. Матеріал вийшов легшим, ніж джинс, але важчим, ніж сорочка. Нашивши один шматок на спину, винахідники випробували її чутливість до спрямованих звуків. Тканина змогла розпізнати кут сигналу з точністю до одного градуса та на відстані до трьох метрів. Це підтверджує, що розроблена тканина може чути биття серця і бути в нагоді для використання людині при хворобах і в стресовій ситуації.

Джерело: hightech.plus

Дякую за вашу увагу.😌 Якщо сподобалося, будь ласка, поділіться з друзями в коментарях, напишіть пару рядків своєї думки.✍