Модернізований дизельний двигун, працюючий на 90% водні

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

В ці важкі для України часи, коли рашистськими ракетами руйнується все живе і неживе, все що збудовано для нормального людського життя, згадую нашого винахідника Володимира Федосєєва з оригінальною розробкою «Безшатунний двотактний дизель» (журнал Винахідник і раціоналізатор №5, 2018 р). Ще тоді він запропонував революційне рішення за для економії пального і зменшення викидів вуглецю. На жаль, ніхто з вітчизняних спонсорів не відгукнувся і не побачив величезної вигоди.
А ось команда американських винахідників і інженерів з University of New South Wales (МІТ) щойно знайшли своє рішення, яке окрім збільшення ефективності дизельного двигуна, усуває проблему, пов’язану з викидами СО2.

Вони успішно модернізували дизельну силову установку для використання водню як паливо. Проект дозволив значно скоротити емісію двоокису вуглецю. Фахівці витратили близько півтора року на розробку унікальної двокомпонентної інжекторної системи, яка використовує як паливо до 90 відсотків водню. Розробники впевнені, що в майбутньому модернізацію можна завершити протягом кількох місяців.

Крупним планом вид двигуна, що працює на двох видах палива. Технологію розроблено співробітниками UNSW. Shawn Kook

Останнім часом у всьому електричний транспорт набувають все більшого поширення. Крім того, багато країн планують заборонити продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння у наступному десятилітті. Безумовно, це правильний крок у потрібному напрямку, але також необхідно швидко розвивати технології, які зможуть замінити великовантажні та далекомагістральні автомобілі, які виконують важку роботу у різних галузях.

Читайте також: Водневий двигун для компанії TOYOTA

Минулого тижня видання ЗМІ повідомили, що вантажівки Tesla Semi Trucks зійдуть із конвеєра до кінця року. Інші виробники електричних вантажівок найближчим часом теж мають намір наслідувати цей приклад. Однак, повна модернізація важких транспортних засобів для переходу на нульову емісію може тривати роки, можливо навіть десятиліття.

Модернізація існуючих автомобілів

Саме тому зусилля інженерів UNSW варті найвищої оцінки. Модернізація існуючих дизельних двигунів дозволила набагато швидше перейти на більш екологічне паливо.

Одним з найбільш екологічних видів палива є водень, який виробляється з використанням відновлюваних джерел енергії, на відміну від видів палива, таких як дизель. Дослідницька робота під керівництвом Шона Кука, проф. School of Mechanical and Manufacturing Engineering показала, що завдяки новій концепції вдалося скоротити викиди CO2 до 90 г/кВт. год. Це приблизно на 86% менше, ніж під час роботи двигуна на дизельному паливі.

Як працює двопаливна система?

Фахівці зберегли оригінальну систему подачі дизельного палива, додавши можливість подачі водню безпосередньо в циліндр. Що цікаво, команда знайшла спосіб позбутися викидів оксидів азоту (NOx), притаманних водневих рухових установок.

Вчені з’ясували, що замість звичайної подачі водню в двигун і подальшого перемішування суміші, більш ефективно використовувати його в розшарованій формі. Іншими словами, в одних частинах двигуна концентрація водню зростає, а в інших – знижується. Такий підхід дозволив значно скоротити емісію азотних сполук.

Більше того, на відміну від систем водневих паливних елементів, для роботи інноваційної технології UNSW не потрібний водень високого очищення. Оскільки виробництво високоякісного водню є досить витратним заходом, нова система може бути розгорнута з меншими витратами для кінцевих користувачів.

Додатковою перевагою є підвищення енергоефективності, порівняно з існуючими дизельними двигунами, яка, за оцінкою дослідників, зросла більш ніж на 26 відсотків. Такого ефекту вдалося досягти завдяки незалежному регулюванню інтервалів між упорскуванням обох видів палива.

Дослідницька група впевнена у комерційному використанні технології протягом найближчих двох років. Розробники планують запровадити модернізований дизельний двигун, працюючий на водні на промислових об’єктах, таких як гірничодобувні підприємства, де вже існують водневі трубопроводи. Надалі фахівці спробують зробити свою технологію мобільнішою, де також знадобиться система зберігання водню.

Результати дослідження були опубліковані у журналі International Journal of Hydrogen Energy.

 Джерело: https://techxplore.com/news/2022-10-retrofits-diesel-hydrogen.html

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍