Франції дозволили виробляти «зелений» водень за допомогою АЕС

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Намагаюся писати статтю в річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну. 24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Гордий за свою націю, за свій народ, за ЗСУ, що ми кожний день, кожний на своєму місці відстояли свою свободу, і щасливе майбутнє. А перемога обов’язково буде і настане мир та відновлення всієї країни.

Мабуть не потрібно доказувати важливість енергетики у промисловості та в побуті сучасного суспільства. Тим більш, що зараз в різних країнах йдуть інтенсивні процеси щодо підвищення енергоефективності цього важливого сектору економіки. У пошуках майбутніх джерел енергії, а споживання її з роками буде збільшуватись, найбільш перспективним, як рахують фахівці, — це «зелений» водень.

Зрозуміло, що зелений, це водень вироблений з відновлювальних і альтернативних джерел. В останні часи існує дві протилежні точки зору про майбутнє енергетики. Чи залишити АЕС для генерації електрики, чи їх поступово закривати?

Єдність країн Європейського Союзу розійшлася у питанні, чи корисна атомна енергія та все, що пов’язано з нею, для клімату Землі чи ні? Німеччина та ряд країн, які підтримували її, намагаються кинути виклик використанню мирного атома, тоді як коаліція на чолі з Францією підштовхує ідею енергії ландшафту за допомогою атомної енергії. Принаймні влада ЄС дозволила Франції виробляти «зелений» водень з енергії атомних електростанцій.

Виробництво водню з використанням атомної енергії є лише частиною глобальної директиви щодо водню ЄС. Європейський Союз, слідуючи за Сполученими Штатами, вживає заходів щодо зменшення залежності від джерел викопного палива і, перш за все, від природного газу. У цих планах головна роль призначається водню. Пакет заходів директиви щодо водню був представлений у грудні 2021 року, а 9 лютого прийняв остаточне голосування за нього.

Комітет з питань промисловості, досліджень та енергетики ЄС підтримав повну угоду з 62 голосами за два проти. Проти ряду регуляторних актів директиви проголосували 17 осіб, а 54 проголосували за їх підтримку. На наступному етапі пакет заходів у рамках Директиви про водневе директиву повинен бути затверджений повним складом Європейського парламенту, який відбудеться в березні. Після цього відбуватимуться переговори з 27 країнами ЄС.

Читайте також: Чи подолає Україна енергетичну кризу?

Активно проти заходів та актів, Німеччина та коаліція, яку очолюють голоси. Німеччина не має власної атомної енергії, і вона намагається блокувати будь -які переваги для цього сектору. Наприклад, представники Німеччини заблокували наступний раунд переговорів про Директиву про відновлювані джерела енергії, що охоплює більш широке коло проблем, ніж директива водню. Німеччина стверджує, що не існує повної ясності стосовно походження відновлюваного водню, ядерна енергія не може вважатися «зеленою».

Тим не менш, Франція отримала дозвіл на виробництво «зеленого» або відновлюваного водню з використанням енергії з атомних електростанцій. В майбутньому такий водень буде використовуватися в ЄС як джерело енергії для енергетично містких галузей, наприклад, для виплавки сталі. Зауважимо, що водень в ЄС не планує використовувати оселі громадян для опалення. Приймається, що цей сектор забезпечить теплові насоси та відновлювані джерела енергії.

Оскільки система прокачки природного газу більше не знадобиться (оскільки вона не знадобиться для потреб опалення), майже вся сьогоднішня інфраструктура буде знищена або зменшена до мінімуму, лише для забезпечення промислових споживачів. З цього приводу країни ЄС мають розбіжності. Зелені вважають, що система передачі газу повинна бути повністю знищена, щоб нафтогазові компанії не отримували переваг. В іншому випадку буде, як покласти лисицю в курник. Тільки система розподілу водню, що створена з нуля, забезпечить рівні конкурентні умови для розвитку зеленої енергії.

Відповідно до прийнятих стандартів, на кожний кілограм виробленого за допомогою АЕС водню Н2 виробляється 2,77 кг CO2 (еквівалент СО2). Приблизно однакова кількість вуглекислого газу виробляється у виробництві водню за допомогою вітрової та сонячної енергії. В принципі, будь — який водень із виробництвом менше 3,38 кг СО2 на 1 кг H2 вважається низьким вмістом вуглецю, тому ядерна енергетика легко розміщується в зеленому діапазоні. Але бюрократична боротьба ще не закінчена, і Німеччина сподівається хоча б щось помститися.

Джерело: Datacenter Dynamics

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍