Чи подолає Україна енергетичну кризу?

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

То, що відбувається зараз в моїй країні, де енергетичні об’єкти зруйновані більш ніж на 50% і проводяться певні обмеження у системі передачі електроенергії, спричинені пошкодженнями магістральних мереж російськими атаками, неможливо зрозуміти і уявити. Я так кажу, бо знаю детально, що таке головна підстанція і її обладнання, працюючи головним енергетиком на машинобудівельному заводі у Маріуполі. Зруйновані і пошкоджені трансформатори (автотрансформатори) з високовольтним обладнанням неможливо відновити у короткий час, для цього потрібно місяці, при тому, щоб нічого не заважало. А сучасний стан, це постійні повітряні атаки і небезпека.

Більшість країн світу розуміє, що терористичні дії рф здійснюють геноцид українського народу, завдяки руйнуванням енергетичної сфери, бо це особливий сектор життєдіяльності населення, що мешкає на території України. Тому зараз надходить в Україну з Ізраїлю і інших країн потужні дизель-генератори, і це мабуть край необхідне часткове вирішення проблеми, щодо електропостачання критичної інфраструктури і для населення.

Зараз же, щоб не погіршити сучасний вкрай поганий стан з електропостачанням, потрібно одне, — надати Україні системи ППО і ПРО.

Саме в ці часи вченим з Америки вдалося вперше здійснити реакцію керованого термоядерного синтезу. Як кажуть фахівці, у людства з’явиться нове джерело практично безлімітної енергії, якою можна буде задовольнити «енергетичний голод» в усіх куточках світу. Це стане можливим завдяки використанню реакції ядерного синтезу.
І хоча це дійсно вражаюча чудова новина, однак, на мою думку, щоб приборкати реакцію термоядерного синтезу на практиці потрібен ще довгий час і багато досліджень.

В той же час є іншій напрямок, отримання енергії від ядерної реакції, — це холодний ядерний синтез. Науковцями Європи проведено багаторазові лабораторні іспити, в результаті яких розроблені опитні зразкам обладнання, що працює на цьому принципі.
Більш детально читайте далі.

Дослідження в галузі холодного ядерного синтезу (ХЯС), що пішли в тінь на 30 років, виходять в авангард природничих наук в Євросоюзі.

Ще у серпні 2020 року в Євросоюзі стартував проект під назвою CleanHME (чиста воднево-металева енергія), запущений для створення чистого, безпечного, компактного і дешевого джерела енергії на основі воднево-металевих і плазмових систем, який може стати проривом як для приватного, так і для промислового застосування. Передбачається, що нове джерело енергії можна буде використовувати як невелику мобільну енергосистему або як автономний генератор тепла та електроенергії. Проект отримав фінансування від Рамкової програми Європейського союзу Horizon 2020 у рамках грантової угоди № 951 974.

Нове джерело енергії має з’явитися в липні 2024 року.

Читайте також: Холодний ядерний синтез як джерело енергії

Цікаво, що світова преса замовчує цей факт, і перші інформація вийшла нещодавно — це опубліковані в листопаді 2021 року на сайті CleanHME інтерв’ю вчених, які входять до наукового консорціуму зі створення холодного ядерного синтезу.

Примітно, що у 1989 році М. Флейшмана і С. Понса — вчених, які відкрили холодний ядерний синтез, — несправедливо звинуватили в порушенні наукової етики: вони нібито оприлюднили недостовірні результати своїх експериментів. Проте через 30 років наука, бізнес і правлячі кола ЄС повернулися до цього питання в рамках кліматичного порядку денного.

І якщо Євросоюзу, вдасться за наступні два роки представити світові нову безпечну і дешеву ядерну установку, це може стати поштовхом для виходу з економічної і енергетичної кризи, і перебудови суспільних і виробничих відносин.

Цей прорив міг допомогти Україні після перемоги, відбудувати зруйновану енергетичну галузь, де є всі передумови для створення аналогічних енергетичних установок — талановиті вчені, їхні наукові дослідження.

Євросоюз цілеспрямовано створює плацдарм для виробництва устаткування на принципі холодного ядерного синтезу, зібравши в єдиний колектив учених-фізиків із дюжини університетів, наукових центрів і комерційних компаній.
Оскільки передбачається, що технологія ХЯС стане не просто проривною, а революційною, здатною змінити соціально-економічний устрій усіх країн світу, ІА REGNUM публікує витяги з інтерв’ю провідних учених — учасників цього проекту.

Реактор холодного ядерного сінтезу

Цитую одне з трьох інтерв’ю Жан-Поль Біберян, професора кафедри фізики Університету Екс-Марсель (Франція):

«Коли 1989 року Мартін Флейшман і Стенлі Понс виявили холодний синтез, я одразу зацікавився цим і надихнувся. Але їхні наукові відкриття були в розділі електрохімії, а я зовсім не фахівець у цьому напрямку. У 1993-му я працював із твердотільними електролітами. І з цього року я став фанатом холодного синтезу. 27 років я експериментував із різними видами матеріалів, а в 2013 році я обзавівся власною лабораторією, де я можу працювати цілодобово сім днів на тиждень.
Коли ми, вчені, дізналися про програму CleanHME, для нас це стало грандіозною новиною, адже до цього моменту кожен із нас працював поодинці, кожен у своєму кутку, без жодної координації. І ось з’явилася можливість працювати разом — розробляти теорію, ставити експерименти, виготовляти матеріали. Тож справа тепер піде швидше!
Нині між країнами існує величезна різниця. Деякі країни сидять на нафті, і вони багаті, люди там мало працюють, вони отримують і витрачають гроші. Деякі країни бідні, у них немає майже ніякої енергії — ні нафти, ні газу, нічого. Але з новою технологією холодного синтезу кожна країна стане на майже однаковий рівень, тому що до цієї енергії буде доступ у кожного. І це сильно змінить світ.
Це схоже на те, як з’явився інтернет 30 років тому. Ніхто собі навіть не міг уявити те, що ми маємо зараз, наприклад, телевізор у маленькому смартфоні. Тому ми не знаємо, куди нас приведе холодний синтез. Але я впевнений, що грядуть сильні зміни.
Цей проект так довго не запускався, тому що всі були проти. Тим, хто робить гроші на нафті, газі, ядерній енергетиці, не потрібен конкурент.
Але холодний синтез все одно з’явиться. Це неминуче, оскільки відкриття робляться не за планом, не передбачувано. І в цьому випадку інтернет — чудовий приклад. Тому що, коли інтернет з’явився, не було ніякого контролю, можна було робити все що хочеш. Зараз його намагаються контролювати, тому що усвідомили його потенційні можливості. І те саме відбудеться з холодним синтезом. Коли цю енергію буде отримано, це змінить усе. У вас, наприклад, буде будинок із власною електрикою, обігрівальною та охолоджувальною системою. Джерело всього цього буде заховано в одну коробку. І те ж саме з енергією для машин, фабрик і заводів. Ми забудемо про дроти. Можливо, буде якась енергетична мережа для обміну енергією від одного будинку до іншого. Це станеться, коли ми усвідомимо, що наука, а не євро — центр усього.
На даний момент проведено величезну кількість експериментів. Деякі з них дуже складні. Але є і прості. Я сам демонстрував такий простий експеримент. Ми беремо шматок паладію, направляємо на нього лазерний промінь і бачимо, що замість паладію з’являється щось іще — уже немає паладію, є залізо, нікель, цинк, кисень, азот, алюміній, кальцій. Адже всіх цих елементів не було в цьому шматку. Але ви бачите перетворення на власні очі. І кожен може це зробити.
Є така приказка: «Наука рухається вперед ривками: від похорону до похорону». Це насправді так. Люди — вчені — неохоче змінюють свою точку зору. Вони вмирають, але їм на зміну приходять молоді, з новим духом. Саме вони можуть робити прорив у науці. Для цього потрібен час. Революція не відбувається в один день. Минув уже 31 рік. Здається, що це багато в межах тривалості життя однієї людини, але, якщо порівнювати з життям усього людства, це мить.
Люди не думають про майбутнє. Неможливо зупинити машини і повернутися назад, у минулі століття, але з новими технологіями ми можемо рухатися вперед. І неможливо передбачити нові технології.
Деякі політики екстраполюють якісь явища, але прислів’я говорить: «дерева не ростуть до неба». Це означає, що все змінюється.
Правильно кажуть, що кам’яний вік припинився не тому, що закінчилося каміння, а тому, що з’явилося щось іще. І наш час не припиниться з вичерпанням нафти, він стане іншим з появою чогось нового.
Я так пишаюся, що можу бути частиною цього, частиною історії. Я прийшов у науку із запізненням — Ейнштейн уже мертвий, Коперник теж мертвий, але я маю унікальний шанс працювати у галузі, в якій належить зробити ще багато відкриттів, які не були зроблені раніше. Але раніше, ймовірно, не було можливостей, не було потрібного обладнання. Нанопорошки вже існують досить довгий час — сигарети роблять на нанопорошках. Але в нас раніше не було інструментів, щоб розглянути їх. Тепер, коли в нас є такі інструменти, людей турбують нанотехнології. Це аналогічно тому, що до появи мікроскопа ми нічого не знали про мікроби, бо не бачили їх. А щойно з’явився мікроскоп, ми стали турбуватися з приводу мікробів.
Коли Христофор Колумб прибув до Америки, він не знав, що це була Америка. Він думав, що це Індія. Ми не знаємо, до чого ми прийдемо з холодним синтезом. Для нас це незвідана земля. У нас ні найменшого уявлення, що ми отримаємо. Я поясню на одному прикладі. Ось у вас є атом кисню, у ньому вісім електронів крутяться навколо ядра. Якщо ви прибираєте один електрон, залишається сім. Висока енергія — це тільки один електрон. Ви прибрали один електрон, і більше немає енергії електрона, є тільки енергія ядра. Водень без одного електрона це вже не водень. Але кисень без одного електрона все ще залишається киснем.
Проміжний стан високої енергії має абсолютно іншу поведінку — ось що ми виявили. Люди ще не можуть усвідомити цього».

Наприкінці хочу сказати наступне. Україна подолає енергетичну кризу завдяки героїчним зусиллям фахівців енергетиків (вітаю всіх зі святом День енергетика! 22.12.22), що цілодобово відновлюють пошкоджене обладнання і вмілому керівництву нашої країни, що цілеспрямовано проводять роз’яснювальну роботу з керівниками всіх країн світу. Це підтверджується сьогоденням. Щодня в Європі та у світі з’являються нові ініціативи на підтримку України й українців. Вже прибуло понад 200 вантажів з енергетичним обладнанням.

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍