Будівництво комфортного житла за допомогою 3D-принтера

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Повномасштабним вторгненням російські військові не лише б’ють в будівлі та людей, а й намагаються позбавити українців власного бачення майбутнього. Як відновлювати країну після перемоги? Якими стануть українські міста та села? Нам з історії відомі приклади поновлення зруйнованих війною міст, однак як це буде відбуватися в Україні?

У Кабінеті міністрів України розроблено детальний план відбудови всієї інфраструктури після перемоги. Один з напрямків, це економічний внесок держав, що підтримують Україну. Такий напрямок передбачає не лише фінансову підтримку, а й безпосередній патронат країн-союзників, тобто певні країни отримають можливість відбудувати той чи інший регіон України (наприклад, Велика Британія вже зголосилася очолити відбудову Київської, а Швеція — Миколаївської областей; Італія, Японія, Данія також погодилися відбудовувати постраждалі території України).

В сподіванні на це, мені вдалося знайти інформацію, щодо конкретної новітньої технології будівлі житла за допомогою 3D-друку, що знадобиться нашим містам і селам. Саме в Італії, компанія «WASP» (World’s Advanced Saving Project) оприлюднила плани щодо експериментального 3D-друкованого будинку під назвою Itaca. Після завершення прототип житла працюватиме повністю автономно, щоб допомогти досліджувати самодостатність і сталість у компактній території.

Однією з головних цілей проекту є доведення теорії про те, що площі діаметром до 33 м (108 футів), яка включає будинок і невелику круглу ділянку навколо нього, достатньо для повного утримання двох дорослих і двох дітей.

Маючи це на увазі, резиденція працюватиме автономно, із сонячними батареями, які забезпечуватимуть необхідну електроенергію, а системи збору дощової води забезпечуватимуть як питну воду, так і потреби зрошення. Тут буде зона для вирощування їжі традиційними методами, а також гідропонними системами. На цій ранній стадії ми не маємо подробиць внутрішнього планування, хоча ми знаємо, що щедре скління, включаючи мансардне вікно, буде використано для максимального освітлення всередині.

Читайте також: Будівництво будинку за допомогою 3d-принтера нового покоління

Як і проект BioHome (будівельні матеріали для доступного житла, виготовлені з біоресурсів та перероблених ресурсів), Itaca не буде надруковано на 3D з бетону. Будинок буде побудований за допомогою власного 3D-принтера WASP, і фірма каже, що використовуватиме природні місцеві матеріали. Дійсно, WASP раніше будувала 3D-друковані будівлі з ґрунтової суміші . Процес багато в чому схожий на більшість проектів 3D-друку на основі бетону, які ми розглядаємо, і передбачає, що принтер пошарово видавлює суміш ґрунту, вапна та рисового лушпиння з насадки для створення структури будинку. Тоді люди-будівельники приходять і закінчують його дахом і вікнами.


Itaca матиме щедре скління, включаючи центральне світлове вікно, щоб максимізувати природне освітлення всередині

WASP стверджує, що в процесі проектування вона черпала натхнення з досліджень космічного середовища існування, щоб спробувати забезпечити, щоб Itaca максимізувала всі можливі ресурси.

«Ітака, «Космічна економіка на Землі» — це екосистема, яка застосовує на нашій планеті технології, необхідні для життя в космосі, щоб покращити якість життя в районах з дефіцитом води, їжі та промислових матеріалів», — пояснюють у WASP.

«Проект комфортного житла побудованого за допомогою 3D-принтера, покликаний зробити незалежним ядро з чотирьох людей, двох дорослих і двох дітей, дозволивши їм жити «поза електромережею», без електрики, води, газу та каналізації, максимально використовуючи усі можливі ресурси».

Itaca буде розташовано на сільській ділянці поблизу Болоньї, Італія, яку WASP нещодавно придбала спеціально для проекту. Поки що не відомо, коли очікується його завершення, хоча фірма зазначила, що більше деталей буде доступно в найближчі тижні та місяці в міру просування проекту.

Джерело:WASP 

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍