В нашій відбудові допоможе 3-D принтер

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Сьогодення в Україні, це взагалі у своєї більшості жахіття, що принесли нам російські загарбники. Геноцид українського народу, яке затверджено ВРУ, і визнано світовим співтовариством, це мабуть саме страшне, що наша вітчизна могла очікувати у XXI столітті. Український народе, незважаючи на загибель військових, цивільних, дітей і руйнування інфраструктури стійко тримає оборону, об’єднується і незабаром таки отримає перемогу над рашистською нечистю.

Вже сьогодні, встає питання, що після перемоги потрібно робити відбудову наших домівок і всієї інфраструктури. Тому мені прийшло на думку згадати матеріали на моєму майданчику, що по’вязані з прогресивними методами будівництва, а саме за допомогою 3-D принтера.

Аналізуючи інформацію, яку ми отримуємо протягом усього свого життя, з дитинства до глибокої старості, постійно представляємо її у двох формах, як фантастику чи реальність.

Прочитані в дитинстві захоплюючі епізоди з фантастичної літератури (проникнення під воду, під землю, у космос) сьогодні реалізовані обладнання та машини, з яких людина дедалі просувається у світ знань.

Наш час відбиває дійсність бурхливого розвитку нових технологій. Так було і з появою офісних принтерів об’ємного 3D-друку.

Розроблена і запатентована в 1986 році Чарльзом Халлом американська SLA-установка, що використовує стереолітографію, ще не був перший 3D-принтер, а сьогодні, через три с більшим десятків років ми за допомогою об’ємного друку можемо виготовляти предмети домашнього побуту та прикраси, протези для операцій, складні деталі машин та будівельні конструкції.

Але що найдивовижніше, талановиті люди у фантастичних картинках бачать форми своїх майбутніх винаходів.

Так було і з хіміком Джо ДеСімоне. Розробляючи 3-D принтер M1, він черпав натхнення із фантастики. Коли він побачив робота Т-1000, що повстає з розплавленого металу в Термінаторі-2, він задумав зробити машину, яка робитиме щось подібне.


винахідник та кореспондент

Розповімо докладніше про його винаходи.

У програмі TED Talk у 2015 році він продемонстрував ранній прототип, який вирощує складну сферу з рідини протягом кількох хвилин. Тепер його компанія Carbon представила свій перший комерційний принтер — машину, здатну робити все — від подушок для кросівок, що амортизують, до складних автомобільних запчастин.

«Насправді, там є кілька частин, які були надруковані як одне ціле», — сказав ДеСимоне, демонструючи надрукований продукт кореспондентові CBS Джону Блекстоуну.

«Вони рухли1ві, хоча були надруковані всі разом» — зазначає Блекстоун.
Протягом багатьох років на заводах необхідно було встановлювати різні типи обладнання, кожне з яких призначалося для певної операції від закручування болтів до пайки, щоб зібрати деталь воєдино. Завдяки своєму новому винаходу ДеСімоне передбачає справжню промислову революцію.

До цього часу 3-D принтери працювали дуже повільно, наносячи шар матеріалу за шаром. Цей процес займає багато часу і тому використовується переважно для створення прототипів. Те, на що у звичайних 3-D принтерів йде годинник, M1 робить протягом декількох хвилин — і не тільки прототипи, але і продукти, готові до використання.

Ця машина може виробляти як гнучкі, так і жорсткі вироби.

«Це все завдяки хімії», — сказав винахідник.

Швидкість та гнучкість відкриває величезні можливості.

«Можна виготовляти складні медичні пристрої, будь то прилад, що розміщується в серці пацієнта, колінна чашечка, протез ноги, зуби або вуха», — сказав ДеСімоне.

Автомобільні бренди BMW та Ford, вже протестували можливість нового принтера Carbon і включили його в технологічний процес.

Читайте також: Будівництво будинку за допомогою 3d-принтера нового покоління

«Вони прийшли в цю індустрію, покинули гранату і пішли», — ділиться своїм враженням від нової технології системний інженер студії Джейсон Лопес.

За словами Лопеса, вони активно використовують 3-D друк у своїй роботі вже протягом багатьох років. Але коли треба було в найкоротший термін надрукувати велику партію зайців до Великодня, принтер Carbon найшвидше впорався з цим завданням – лише за годину.

Найкоротші терміни від задуму до практичного виконання — «Ви кажете, що вам треба, а ми робимо», — сказав Лопес.

Одним з перших проектів, які ми зробили на ньому, була колекція Термінаторів Генезіс. У цьому є якась іронія, чи не так?», — сказав Лопес.

3-D друк було винайдено більше 30 років тому, породивши великі надії та багато галасу. Заводи майбутнього, про які мріяли винахідники, вже існують сьогодні і виготовлюють 3-D принтери, які працюють у різних сферах, включаючи і будівництво житлових будинків. Тому, для відновлення післявоєнного жила в Україні, край важлива така технологія для прискореного і якісного будівництва.

Дякую за вашу увагу.😌 Якщо сподобалося, будь ласка, поділіться з друзями в коментарях, напишіть пару рядків своєї думки.✍