Новітній метод зберігання водню у порошку

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Досить відомий факт, що основними способами отримання чистого водню в промисловості є електроліз води та конверсія газу. Останнім часом з’явився новий напрямок, одержання «зеленого» водню за допомогою поновлюваних джерел енергії. Однак, і в першому і в другому випадках потрібна велика кількість енергії, щоб розщепити молекулу води. Крім того, на сьогодні є проблема зберігання водню для становлення і налагоджування інфраструктури у зв’язку зі збільшенням транспорту (наземний, водний, повітряний). У цій інформації розповімо, як вченим вдалося «закачати» багато водню у порошок: 50 літрів в 1 грамі.

Воднева енергетика та транспорт поки що залишаються нездійсненною мрією головним чином через недостатню безпеку в зберіганні цього вибухонебезпечного газу. Але, здається, тепер знайдено рішення цієї проблеми.

Воднева енергетика так прагнула матеріалу, який міг би зберігати велику кількість водню відносно безпечно. Схоже, мрія ентузіастів чистої енергії здійснилася.

Дослідники нанотехнологій з Інституту передових матеріалів Університету Дікіна стверджують, що знайшли надефективний спосіб механохімічного уловлювання та утримання газів у порошках з величезним потенціалом у промисловості та енергетиці.

Механохімія — це відносно нещодавно введений термін, що відноситься до хімічних реакцій, що запускаються механічними силами, а не теплом, світлом або різницею електричних потенціалів. У цьому випадку механічна сила забезпечується подрібненням у кульовому млині – процесом подрібнення з низьким енергоспоживанням, при якому циліндр, що містить сталеві кульки, обертається, а кульки постійно падають у нижню точку, розмелюючи речовину, яка там знаходиться.

Читайте також: Отримання водню без електролізерів

Пастка для водню

Вчені продемонстрували, що подрібнення певних кількостей певних порошків з точним рівнем тиску певних газів може викликати механохімічну реакцію, яка ніби «заштовхує» газ у порошок і зберігає його там, даючи вам, по суті, твердотільний накопичувач, який може безпечно утримувати гази при кімнатній температурі до тих пір, поки не знадобиться їх звільнити. Гази можуть виділятися при необхідності шляхом нагрівання порошку до певної температури.

Розроблений дослідниками метод дозволяє зберігати водень у порошку, у відсотковому співвідношенні масою близько 6,5%. Тобто в кожному грамі матеріалу зберігатиметься близько 0,065 г водню. Це вже вище за цільовий показник у 5%, встановлений Міністерством енергетики США. З точки зору об’єму, на кожний грам порошку припадатиме приблизно 50 літрів водню, і це не межа.

За матеріалами: techinsider

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍