У ПАР представлений кар’єрний самоскид на водні з двигуном на 2 МВт

Привіт, ми з України!
Майже кожний українець, з ранку розплющуючи очі мріє про одне – перемоги ВСУ над російськими загарбниками, визволення всієї території України і закінчення війни. Віра в перемогу допомагає кожному з нас на своєму місці наближати цей час, бо це наша земля, наша незалежність. На визволених від окупантів територій вже йдуть відновлювальні і будівельні роботи, щоб дати можливість існуванню населення, для створення кращого майбутнього.

Звісно для відновлення руйнованої рашистами інфраструктури потрібні колосальні зусилля і техніка. В Україні важка промисловість в недалекі часи була одна із кращих у світі. І тому саме цій галузі потрібно надати пріоритет для відбудови по закінченню війни. Для розробки і видобування копалин потрібен важкий автотранспорт. Прикладом в цьому напрямку може бути кар’єрний самоскид на водні, який представлено у ПАР. Докладніше далі.

Південноафриканська гірничодобувна компанія «Anglo American» представила свій перший транспорт, побудований на технології водневих паливних елементів. Рішення виробника — це кар’єрний самоскид nuGen, призначений для роботи на шахті Mogalakwena PGM, де видобуваються метали платинової групи. Автомобіль, здатний перевозити 290 тон руди, має водневий двигун потужністю 2 МВт. Компанія розраховує найближчими роками повністю замінити такими самоскидами свій дизельний автопарк.

Кар’єрний самоскид nuGen був розроблений Anglo American у співпраці з кількома великими підприємствами, включаючи ENGIE, First Mode, Ballard та NPROXX. Партнери створили воднево-електричну платформу, яка поєднує в собі програмне забезпечення для управління механічними компонентами, систему рекуперативного гальмування та акумуляторний блок ємністю 1,2 МВт, год. Останній, для порівняння, приблизно в 15 разів перевищує об’єм батарей електромобіля Hyundai Ioniq 5 і при цьому поставляється з паливними елементами, які додатково генерують 800 кВт енергії. Таким чином, паливні елементи забезпечують приблизно 40% потужності вантажівки, а 60% дає акумуляторний блок, який поповнює запас енергії при гальмуванні.

Сам автомобіль важить близько 7 тон, яке корисне навантаження становить 290 тон.

Враховуючи великі габарити та рекордний рівень споживання зеленого палива, в Anglo American вирішили побудувати необхідну водню інфраструктуру поряд із кар’єром, де проходять випробування вантажівки – поряд розгорнуть масив сонячних панелей та привезений найбільший у Південній Африці електролізер для виготовлення водню.

Читайте також: Самоскид edumper з «вічним» двигуном

«Протягом наступних кількох років ми плануємо перетворити чи замінити наш нинішній парк дизельних вантажівок цією системою із нульовим рівнем викидів, що працює на зеленому водні. Якщо пілотний проект виявиться успішним, ми зможемо скоротити використання дизельного палива на наших кар’єрах на 80%, впровадивши цю технологію у наш глобальний автопарк», — заявив виконавчий директор Anglo American Дункан Ванблад. Сьогодні 40 дизельних кар’єрних самоскидів компанії споживають приблизно мільйон літрів дизельного палива на рік.

Як повідомляє Green Car Congress, анонс nuGen збігається з амбітною метою південноафриканського уряду — будівництвом «Водневої долини» (Hydrogen Valley). Відповідно до плану Департаменту науки та інновацій (DSI) та Південноафриканського національного інституту розвитку (SANEDI).

На ділянці завдовжки понад 835 кілометрів приватні та державні компанії хочуть розгорнути найбільший масив відновлюваних джерел енергії, які будуть використовуватись у виробництві зеленого водню. Отримане паливо потім розходитися по всій країні для підтримки різних галузей — від автомобільного виробництва (приклад, кар’єрний самоскид nuGen) до комунальних підприємств.

Джерело: slashgear.com

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍