eVTOL Horizon з крилами, що розсуваються

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

В той час, коли населення України щодня терпляче витримує всі тяготи війни, що розв’язала путінська росія, ЗСУ мужньо стримують напір рашистів і вміло переходить в наступ на південному напрямку. Для більш успішних операцій і визволення всієї території України необхідно в достатньому обсязі військова техніка нового зразка. Америка і Європа намагаються передати таку техніку і це дає надію до скорішої перемоги.

Оскільки описати повітряні і наземні військові агрегати неможливо, з зрозумілих причин, спробуємо знайти щось подібне і передове в інтернатному просторі і з’ясувати куди йде напрямок наукової і творчої думки.

Канадська компанія Horizon Aircraft розпочала випробування прототипу електричного літального апарату з вертикальним зльотом та посадкою (eVTOL).

Унікальність Cavorite X5 полягає в конструкції крил: під час горизонтального польоту вони зовсім як звичайні, а для зльоту і посадки панелі, що покривають їх, розсуваються, оголюючи приховані всередині вентилятори.

Завдяки низькому аеродинамічному опору та закритим під час польоту лопатям повнорозмірний Cavorite X5 зможе возити до чотирьох пасажирів та пілота зі швидкістю 450 км/год – тобто стане однією з найшвидших моделей повітряних таксі. А гібридний, бензиново-електричний двигун обіцяє вражаючий запас ходу 500 км, якщо задіяти всі резерви.

Десяток тунельних вентиляторів відносно невеликі за діаметром, тому їм доводиться швидко обертатися і споживати багато енергії під час зльоту. Зате в режимі горизонтального польоту він може показати все, на що здатний, тому Cavorite X5 має сенс використовувати не для коротких човникових рейсів усередині міста, а для більш тривалих перельотів.

Читайте також: Дальнобійний evtol-літак trifan 600

Прототип, який зараз проходить випробування, наполовину менший за реальну модель: у довжину він 4,6 м, розмах крил 6,7 м, максимальна швидкість 282 км/год. І, схоже, команда Horizon трохи вибилася з графіка — до початку 2023 року машина вже мала літати без троса і демонструвати перехід між різними режимами польоту. Але поки що вона тільки-но відірвалася від землі і піднялася на кілька метрів, наскільки вистачило троса.

Проте Брендон Робінсон, один із засновників компанії, налаштований оптимістично. «Літальний апарат перевершив очікування під час першого випробування», — заявив він. Прототип поводився у повітрі вкрай стабільно навіть за 65% потужності і за відключених 20% пропелерах.

Що ж, бажаємо команді Horizon успішних випробувань і сподіваємося, що унікальна конструкція eVTOL, з крилами, що розсуваються, знайде свій шлях у міжміському повітряному транспорті.

Джерело: NewAtlas

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍