Проект найбільшої надрукованої на 3D-принтері будівлі

ПРИВІТ МИ З УКРАЇНИ!

Як би важко не складався існуючий військовий стан в Україні, керівництво країни все більше уваги приділяє майбутньому нашої держави. Дійсно, кожного дня продовжуються ракетні атаки російських загарбників, у наслідок яких руйнуються будівлі, критична інфраструктура і цивільне населення. Чим жорстокіше поводять себе військові РФ, тім згуртоване українське суспільство з вірою у перемогу ЗСУ.

Для відновлення (ремонт та будівництво) житлового фонду, зруйнованої інфраструктури, об’єктів промисловості, потрібні чи малі кошти. І все це потрібно робити максимально швидко, якісно і за Європейськими стандартами.

Яскравим прикладом є амбітний проект найбільшої надрукованої на 3D-принтері будівлі у Німеччині — там зведуть дата-центр, який стане найбільшою в Європі спорудою, надрукованою на 3D-принтері. Його висота становитиме 9 метрів, а площа — майже 600 квадратних метрів.
Проект, у якого поки що немає офіційної назви, буде створено в Гейдельберзі. Дизайн спирається на естетику архітектури, що надрукована на 3D-принтері, — будівля отримає хвилясту форму, яку прикрасять зелені насадження. У внутрішній частині розміститься інфраструктура для хмарних обчислень.

Дата-центр матиме довжину 54 м, ширину 11 м та висоту 9 м. Це зробить його найбільшою в Європі будівлею, надрукованою на 3D-принтері. Центр будується з використанням того ж принтера COBOD BOD 2, що використовувався під час друку двоповерхового будинку 2020 року в Антверпені.

Читайте також: Будівництво будинку за допомогою 3d-принтера нового покоління

Під час процесу складання принтер видавлює цементоподібну суміш із сопла шарами, слідуючи кресленню та створюючи базову оболонку будівлі. Час друку дата-центру триватиме приблизно 140 годин. На місці будуть зайняті лише два будівельники, які простежать за тим, щоб усе пройшло гладко. Їхня ключова функція — стежити за своєчасною подачею в машину будівельної суміші.

Коли 3D-принтер завершить свою роботу, будівельникам потрібно буде зробити те, що 3D-принтери поки не вміють встановити дах, двері і прокласти комунікації. За даними Kraus Gruppe, будівля буде придатною для вторинної переробки, а викид CO2 при його друку становитиме приблизно 55% того обсягу, що викидається при будівництві зі стандартного портландцементу.

«Цей унікальний проект підкреслює дві ключові переваги 3D-друку будівельних конструкцій: швидкість виконання та свободу проектування. Завдяки цьому наша технологія здатна будувати все – від економічних веж вітряків до недорогих житлових будинків в Африці та архітектурних офісних будівель у Німеччині», – заявив Генрік Лунд-Нільсен, засновник та гендиректор COBOD.

Очікується, що проект найбільшої надрукованої на 3D-принтері будівлі буде завершено у липні поточного року. У ньому беруть участь Kraus Gruppe, Peri 3D Construction, SSV Architekten та інші компанії. Будівля будується на замовлення Heidelberg IT Management.

За матеріалами джерела:

Дякую, що залишаєтеся зі мною. Вам подобаються мої статті? Бажаєте бачити більше цікавих матеріалів?😌 Підтримайте мене, оформивши замовлення чи порекомендувавши знайомим. Буду радий підготовити для вас унікальний матеріал з розміщенням на вашому сервері.✍